Çetinkaya Tel Çit | Çorlu Tel Çit Bahçe Duvarı Tekirdağ
Bizi Ara

Hafriyat

Hafriyat, belirli toprak alanın şekillendirilebilmesi için farklı gelişmiş araçlar ile gerçekleştirilen kazma ve taşıma gibi işlemlerin bütünü olarak tanımlanabilmektedir. Hafriyat ihtiyacı geniş toprak alanlarının belirli bir bina ya da daha farklı özel amaç için yapılmış projelerin daha uygun zeminlere sahip olabilmesi için yapılır.

Hafriyat Nasıl Yapılır?

Toprak alan üzerinde ya da derinliğine bağlı olarak, gerçekleştirilecek proje doğrultusunda hafriyat işleminde aşağıdaki yöntemler gerçekleştirilmektedir.

  • Toprağın belirli derinliğe doğru kazılması
  • Kazılan toprağın belirli alana taşınması
  • Belirli alan sınırlarını kapsayan kanalın açılması
  • Gereksiz moloz ve çöplerle birlikte birikintilerin kaldırılması

Bütün işlemler yeni nesil teknolojilerden yararlanılarak gerekli araçlar ile gerçekleştirilmektedir. Böylelikle günler, aylar ve hatta bazı özel durumlarda projelerin durumuna göre yıllar sürebilecek bir çalışma sadece birkaç güne indirgenmiş olmaktadır.

Hafriyat Araçları Nelerdir?

Hafriyat araçları motorlu araçlardır. Buldozer, dozer, skreyper, ekskavatör, damperli kamyonlar ve yük taşıyıcılar bu tür araçlar arasında yer almaktadır. Araçların kullanımı gerçekleştirilecek olan personelin ilgili araç hakkında ve araç ile uygulanabilecek işlemler hakkında ileri derece bilgi sahibi olması tavsiye edilmektedir. Proje küçük ya da büyük çaplı olsa da bu araçları kullanacak kişilerin ilgili olan ehliyete sahip olmaları gerekmektedir.

Hafriyat hizmetlerinden yararlandığınız zaman çalışmalarınıza hız kazandırabilir ve daha güvenilir bir hale getirebilirsiniz. Aktif olarak çalışmalarınızın aksamadan ilerleyebilmesini sağlayabilecek olan bu çalışmalar için doğru firma seçiminin önemini de unutmamalısınız.

Hafriyat firmaları arasından seçim yaparken ücretlendirmeler konusunda sizlere uygun fiyatlı seçenekler sunduğunu söyleyen firmaların aynı zamanda kaliteli hizmet sunup sunmadığından da emin olmalısınız. Doğru şekilde seçtiğiniz firmalar sayesinde projelerinizi hızlı ve güvenilir bir biçimde ilerletmeye başlayabilirsiniz.

Hafriyat konusunda yeni nesil teknolojilerden yararlanan firmamızdan destek alarak bu konudaki ihtiyaçlarınıza güvenilir çözümler üretilebilmesini sağlayabilirsiniz. Geniş kapsamlı olabilecek şekilde hizmet öncesi ve sonrasında destek veren firmamız sayesinde maliyetinizi optimum düzeye getirerek sizlere avantajlı hizmetler sunmaktayız. Hizmet detaylarımız, diğer hizmetlerimiz ve hizmetlerimiz ile ilgili fiyatlandırmalar için ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!